Ballina Kronike Pas kërcënimit nga të afërmit e Arielës, familja e Aldisonit merret në...

Pas kërcënimit nga të afërmit e Arielës, familja e Aldisonit merret në mbrojtje nga policia: Prindërit dhe vëllai…

Pas përcjelljes së vajzës 21-vjeçare nga Fieri, Ariela Murati në banesën e fundit, familjarët e autorit të vrasjes ndodhen në situatë mjaft të rëndë.

Burimet e policisë konfirmojnë se familja e Aldison Belulajt janë marrë nën mbrojtje, pas kërcënimit të marrë nga familjarët e 21-vjeçares së vrarë, Ariela Murati.

Familja Belulaj ka marrë masat që të parandalojë ndonjë hakmarrje të mundshme mes familjeve, që jetojnë në të njëjtin fshat në Fier.

LEXO EDHE:  Shifra të frikshme! 11 atentate me tritol dhe asnjë i dyshuar, policia nuk hedh dritë mbi ngjarjet

Policia njofton se prindërit dhe vëllai i tij janë të traumatizuar dhe presin me ankth për fatin e djalit të tyre.

Gjendja e autorit në reanimacion mbetet shumë kritike dhe mjekët kanë folur me rezervë për jetën. Sipas mjekëve, enjtja e trurit si pasojë e goditjes me plumb rrezikon vdekjen.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook