Ballina Kronike Policia kufitare e Sarandës shmang tragjedinë, shpëton disa persona nga “tërbimi” detit

Policia kufitare e Sarandës shmang tragjedinë, shpëton disa persona nga “tërbimi” detit

SHPËRNDAJE

Policia kufitare e Sarandës ka mbyllur me sukses një operacion të vështirë në mes të detit.

Pas ardhjes së njoftimit se një mjet lundrues me disa persona në bord ka ngelur në mes të detiti të trazuar, policia u ka nisur me shpejtësi drejtë vendit ku ndodhej mjeti lundrues dhe ka shpëtuar personat që ndodheshin brenda saj. Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e ngjarjes, por dyshohet se mjeti ka pësuar defekt.

Kujtojmë se edhe gjatë ditës së djeshme policia kufitare shpëtoi një çift turistësh francezë në Ksamil.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprakVizita zyrtare në Romë, Presidenti Meta pritet nga homologu italian Mattarella
Artikulli tjetërLSI depoziton në sekretarinë e Kuvendit pyetjet për ministrat e rinj të qeverisë, ndërsa PD-ja…