Ballina Kronike Policia kufitare e Sarandës shmang tragjedinë, shpëton disa persona nga “tërbimi” detit

Policia kufitare e Sarandës shmang tragjedinë, shpëton disa persona nga “tërbimi” detit

Policia kufitare e Sarandës ka mbyllur me sukses një operacion të vështirë në mes të detit.

Pas ardhjes së njoftimit se një mjet lundrues me disa persona në bord ka ngelur në mes të detiti të trazuar, policia u ka nisur me shpejtësi drejtë vendit ku ndodhej mjeti lundrues dhe ka shpëtuar personat që ndodheshin brenda saj. Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e ngjarjes, por dyshohet se mjeti ka pësuar defekt.

Kujtojmë se edhe gjatë ditës së djeshme policia kufitare shpëtoi një çift turistësh francezë në Ksamil.