Ballina Aktualitet Protestë në Ministrinë e Drejtësisë, ish të përndjekurit kërcënojnë me grevë urie

Protestë në Ministrinë e Drejtësisë, ish të përndjekurit kërcënojnë me grevë urie

Ish të përndjekurit kanë protestuar sot para Ministrisë së Drejtësisë, duke kërkuar dëmshpërblim dhe duke kërcënuar me grevë urie në rast se nuk do ta arrinin atë.

Protesta u zhvillua gjatë takimit të Gjonajt me kreun e antikorrupsionit italian, ku ish të përndjekurit politikë kërkuan të drejtat e tyre para Ministrisë së Drejtësisë.

Njëri nga protestuesit tha se kërkonin dëmshpërblim për vitet e dënimit dhe se kjo ishte arsyeja e protestës.

Ata kërcënuan se do të hynin në grevë urie nëse nuk do të arrinin të merrnin dëmshpërblimin e kërkuar.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook