Ballina Kronike Rama ironi me pyetjet nga foltorja e Kuvendit: Duhet të pyesim Akademinë...

Rama ironi me pyetjet nga foltorja e Kuvendit: Duhet të pyesim Akademinë e Shkencave para se të shkrihet…

SHPËRNDAJE

Kryeministri Rama po mban fjalën në parlament, ku nga foltorja e Kuvendit po i pëgjigjet pyetje për pyetje të 19 pytjeve të LSI-së. Teksa folte lidhur me programin që ai do ndjekë këto 4 vite nuk ka harruar dhe të ironizojë Akademinë e Shkencave. 

Fillimisht ishte pyetja “Çfarë mund të ketë më të rëndësishme nga uji për qytetarët?” ndërsa ai u shpreh se kësaj pyetje duhet ti përgjigjet Akademisë së Shkencave, që sipas tij para se ajo të shkrihej, duhej t’i jepte shpjegim kësaj pyetjeje.

“Kjo është një pyetje më e lartë se niveli im, por duhet të ndërhynte siç duket Akademia e Shkencave para se të reformohej që të shpjegonte këtë pyetje të hartuar në emocion e sipër”, u shpreh Rama.

Gjithashtu një tjetër pyetje e cila lidhej me tekstet e reja ai se se tekstet nuk janë më të miratuara nga  Akademia e Shkencave  por  kanë ardhur nga “Oxford”.

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakKapet “mat” duke trafikuar statuja dhe vepra arti, arrestohet 51-vjeçari nga Elbasani
Artikulli tjetërKryeministri Rama nuk i kursen ironitë në Kuvend, nga “delli profetik” tek falli që duhet të hedhë LSI