Ballina Kronike Reagon ashpër Berisha : Rama si turist hokatar, shkon dhe tallet me...

Reagon ashpër Berisha : Rama si turist hokatar, shkon dhe tallet me fshatarët

Ish Kryeministri Sali Berisha, ka reagur ndaj Kryeministrit Rama nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”. 

Berisha e ka quajtur Ramën si një “turist hokatar”. Mes të tjerash ish Kryeministri  tha se Rama nuk ka mbajtur asnjë premtim e asnjë projekt të realizuar dhe vazhdon akoma t’i tregoj përralla qytetarëve duke përdorur formulën e mashtrimit “shumë kemi bërë dhe më shumë kemi për të bërë.

Ky është statusi i plotë i ish Kryeministrit :

“Rama ne Puke si turist hokatar! Perseri perralla me shoferin dhe sahatin e Tiranes! Ai censuron qytetaret.
Te dashur miq, pa realizime, asnje premtim i mbajtur, asnje projekt serioz te realizuar dhe pa program por vetem me llogje, llogje e perralla, kesaj here jo me mbret apo sulltan, doli Edi Rama para pukjaneve. Ai filloi me formulen e mashtrimit “shume kemi bere dhe me shume te bejme”, pra sikur pukjanet nuk jane aty qe kur ka mbire lisi dhe nuk dine asgje, pra sikur ata vine nga nje planet tjeter!
Ai ne takim foli per lope, per dele, gomere por jo per mbarshtrimin e tyre, por duke krahasuar njerezit me to. Si hokatar, te shkretit i ka mbetur ne goje genjeshtra e Sahatit te Tiranes, qe sipas tij u ndal diten qe Lulzim Basha e perzuri ate nga bashkia e Kryeqytetit.
Pastaj, si per t’ju thene degjoni ju pukjane se ju nuk kuptoni se çfare eshte qeveria, programi, premtimet, realizimet dhe projektet e saj, prandaj po detyrohem per t’ua bere te kuptueshme ju o “katunare”, te perseris e te behem bajat duke perseritur ne çdo takim shembullin e makines dhe te shoferit pasi ju vetem keshtu merrni vesh sepse keni hypur ne makina dhe keni pare shofere me sy.
Pas kesaj, Rama, njelloj si ne Diber, perseri censuroi pukjanet, te cilet, aty per aty i thane: o kryeminister, ne e dime se ti ke hallin tend per timonin por ne kemi halle te tjera te dhimbshme. Ne duam pune, pune per te ushqyer veten dhe femijet tane se po na kthen legjenden e misrit, duam qe taksat tona te mos vidhen dhe te shnderrohen ne vila e saraje luksoze per qeveritaret, duam te rriten rrogat dhe pensionet, se me rritjen e çmimeve sot marrim me pak se 4 vjet me pare, se Puken qytet nuk e bere ti dhe se ti ke investuar ne Puke dhe te gjthe Veriun te marre se bashku, pra ne tre qarqet e Veriut, me pak se sa ne dy rrethe te vogla, pra se ne Patos dhe Tepelene. “Ti shoku Rama e perçmon Puken dhe Veriun”, – i tha pukjani, – ndaj dhe ne nuk kemi vote per ty. Votat tona kesaj rradhe jane per PD dhe Luzim Bashen”. sb

LEXO EDHE:  VIDEO/ Përplasje e frikshme mes dy trajlerave në aksin Rrogozhinë-Lushnje, dalin detajet e para