Ballina Kronike Sekuestrohet Skafi , besohet se shpërndante drogë në Itali

Sekuestrohet Skafi , besohet se shpërndante drogë në Itali

Vlora dhe njëher bëhet problem droge pasi është sekuestruar një skaf i cili dyshohet që shpërndante lëndë narkotike drejt Italisë.

“Më datë 28.05.2017, Drejtoria Vendore e Policisë Kufitare & Migracionit Vlorë në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative për goditjen e rasteve kundër trafikimit të lëndëve narkotike, në zonën e quajtur “Fusha e druve” Vlorë, është bërë e mundur bllokimi dhe sekuestrimi i një mjeti lundrues të llojit “Gomone”, thotë policia e qytetit të Vlorës.

Policia tregon se mjeti lundrues “Gomone” ka mbishkrimin “EBI”, me gjatësi 10 m, si dhe me 2 motora të markës “Yamaha” me fuqi 250 hp secili (në pronësi të shtetasit V.M).

Mjeti e ka pasur vendqëndrimin në Orikum por me rrugë tokësore është transportuar për tu hedhur në ujë në zonën e Zvërnecit.

Shërbimet bënë të mundur bllokimin e mjetit në Pikën e Grumbullimit Triport për veprime të mëtejshme.

 

 

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakTë gjithë presim botërorin, FIFA vjen me Super Botërorin e Superklubeve
Artikulli tjetërVeliaj inspekton njësinë 9, jo më pa ujë