Ballina Kronike Sherr me thika në Korçë, plagosen dy të mitur

Sherr me thika në Korçë, plagosen dy të mitur

SHPËRNDAJE

Një sherr mes disa adoleshentëve ka përfunduar me plagosjen me thikë të dy prej adoleshentëve në lagjen 17 të qytetit të Korçës.

Në deklaratën e Policisë së Korçës thuhet se “Shtetasi N.T, rreth 16 vjeç, pas një konflikti për motive të dobëta dyshohet se ka plagosur me mjet thikë shtetasit Xh.M, rreth 19 vjeç dhe M.R, rreth 17 vjeç”.

Të plagosurit janë dërguar menjëherë në Spitalin Rajonal të Korçës, nën kujdesin e mjekëve. Policia ka arrestuar menjëherë autorin e ngjarjes, i cili u shoqërua në komisariat për hetime të mëtejshme.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakZgjedhjet e Qershorit – Basha sfidon sërish Ramën nga Dibra, ka dhe një mesazh për gratë dibrane
Artikulli tjetërJa cilët janë 10 aplikacionet që konsumojnë më shumë baterinë në Android