Ballina Aktualitet Shkoi të takonte të afërmit në burg, i riu vlonjat e pëson...

Shkoi të takonte të afërmit në burg, i riu vlonjat e pëson keq pasi tentoi…

Një djalë 26 vjeç nga Vlora e ka pësuar keq pas tentativës për të bërë gjëra të paligjshme gjatë takimit me të afërmit në burgun e Fierit.

Shtetasi me iniciale D.M ka tentuar të fusë në burg një celular tip “Samsung” dhe ka dashur të shpëtojë edhe të afërmit.

Ai u prangos nga policia në kushtet e flagrancës.

Ndaj tij rëndojnë tashmë dy akuza. Ai akuzohet për “dhënie ndihme të të burgosurit” parashikuar nga neni 324/a/1 e Kodit Penal, si dhe për “kuptimi i tentativës”, parashikuar nga neni 22 i Kodit Penal të Shqipërisë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook