Ballina Kronike Shpërthim me eksploziv në një lokal në Elbasan, policia jep detajet e...

Shpërthim me eksploziv në një lokal në Elbasan, policia jep detajet e para

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur orët e para të mëngjesit në një lokal në Elbasan.

Mësohet se shpërthimi ka ndodhur në rrugën “Rinia” rreth orës 04:00, ndërkohë që nuk ka persona të lënduar, vetëm dëme materiale.

Forcat e policisë kanë shkuar menjëherë në vendgjarje për zbardhjen e rrethanave. Sipas informacioneve paraprake ngjarja  dyshohet të ketë ndodhur për motive konkurence.

Grupi hetimor po vijon punën për idenfikimin e autorëve/it dhe kapjen e tyre, si dhe për zbardhjen e plotë të ngjarjes.