Ballina Aktualitet Skandal në RTSH/ Drejtori i orkestrës rreh orkestantin, Burgija: Është natyrë...

Skandal në RTSH/ Drejtori i orkestrës rreh orkestantin, Burgija: Është natyrë që konfliktohet me të gjithë

Përplasje fizike mes Drejtorit të Orkestrës në RTSH  Sokol Toto dhe orkestrantit, reagon Briken Burgija.

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur në datën 26 rreth orës 11, në ambientet e RTSH-së.

Sipas informacioneve drejtori i orkestrës ka ushtruar dhunë mbi muzikantin Burgjia, dhe pas kësaj ai është pezulluar nga puna.

Reagim i plotë

Ngjarja është më se e vërtete. Unë kam kërkuar leje si të gjithë dhe aty ka nisur një debat mes njëri-tjetrin, duke kaluar deri në dhunë fizike.

Drejtori më ka goditur me kokë në hundë, brenda ambienteve të RTSH.

Është natyrë që konfliktohet me të gjithë , ka pasur gjithmonë probleme.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookKryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprak“Kur kompjuteri na mundi në të gjitha lojërat…”
Artikulli tjetërFlasin ekspertët/Pas këtij lajmi, nuk do vishni më kurrë xhinse të ngushta