Ballina Aktualitet Skandali me produktin e rrezikshëm në gjalp, reagon AKU

Skandali me produktin e rrezikshëm në gjalp, reagon AKU

Pas investigimit të emisionit investigativ “Fiks Fare”, Autoriteti i Kontrollit Ushqimor ka urdhëruar analizimin e mostrave të marra me bazë qumështi.

“Do merren masa në rastet kur produktet do të jenë të përziera me vaj palme të padeklaruar në etiketë”, ka deklaruar AKU në një komunikatë.

Emisioni investigativ “Fiks Fare” tregoi me prova se si emrat më të njohur të bulmetarisë shqiptare dhe të huaja mashtronin me nivelin e përdorimit të vajit të palmës në produktet e tyre.

Nga analizat e kryera rezultonte se niveli i vajit ishte më i lartë se ai i deklaruar në etiketë, aq sa mund të shkaktojë probleme shëndetësore tek konsumatorët.

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakItali – Zbulohet shkaku i vdekjes së dy të rinjve shqiptarë
Artikulli tjetërShakira e jashtëzakonshme në albumin e saj të ri (FOTO)