Ballina Kronike Spaçatorët “dynden” drejt plazheve, në Vlorë dhe Sarandë tre shitës përfundojnë në...

Spaçatorët “dynden” drejt plazheve, në Vlorë dhe Sarandë tre shitës përfundojnë në pranga

Tre persona që shpërndanin drogëra të forta kanë përfunduar nga pranga nga efektivët e policisë.

Shpërndarësit u arrestuan në Vlorë dhe në Sarandë. Atyre i janë gjetur me vete dhe doza të konsiderueshme droge.

Njoftimi i policisë:

Sekuestrohen 59 doza Heroinë dhe një sasi lekësh cash.

Arrestohet në flagrancë 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë dy të tjerë.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Vlorë, kanë finalizuar operacionin ”Red”, ku është arrestuar në flagrancë shtetasi:

D. A., 28 vjeç, banues në Vlorë.

Do të procedohen në gjendje të lirë shtetasit D. B., 20 vjeç, dhe M. L., 30 vjeç, të dy banues në Vlorë.

U krye arrestimi i shtetasit D. A., pasi është kapur në flagrancë duke shitur lëndë narkotike të llojit Heroinë, shtetasve D. B., dhe M. L.

Janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale 59 doza Heroinë dhe një sasi lekësh cash.

Policia e Sarandës ka finalizuar operacionin “White”, ku kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:

S. H., 20 vjeç, banues në Tiranë,

J. H., 20 vjeç, banues në Tiranë.

Këta shtetas u kapën në lagjen nr. 1′, me 23 doza Kokainë.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, parashikuar nga neni 283/1 e Kodit Penal.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook