Ballina Kronike Tiranë/ Aksidentohet për vdekje i mituri 5 vjeçar

Tiranë/ Aksidentohet për vdekje i mituri 5 vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Marikaj ku një fëmijë i mitur ka gjetur vdekjen pas përplasjes me një automjet. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 12:35.

Sipas policisë “automjeti tip Ford, me drejtues shtetasin N. A., ka aksidentuar shtetasin e mitur, O. K.5 vjeç dhe më pas mjetin ka dalë nga rruga duke rënë në kanalin e rrugës.

Fëmija është transportuar menjëherë për në spital por ka gjetur vdekjen si pasojë e goditjes që ka marrë.”

Policia ka nisur menjëherë hetimet në vendin e ngjarjes, ndërsa shoferi është shoqëruar në polici.