Ballina Kronike Transformatori në Fier djeg 5 apartamente sociale

Transformatori në Fier djeg 5 apartamente sociale

Gjatë pasdites janë djegur 5 banesa sociale në fier nga zjarri por fatmirsisht duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Ngjarja ka ndodhur në hyrje të qytetit të Fierit, ku 5 apartamente të katit të parë të këtij pallati kanë marrë flakë si pasojë e një transformatori.

Sipas banorëve, mësohet se shkak ka qenë transformatori i kabinës elektrike që ndodhet në katin e parë pranë banesave.

Kjo është hera e dytë që transformatori u shkakton zjarr banesave në këtë pallat të banesave sociale.

Burimet pohojnë se tymi ka bllokuar hyrjen deri në katin e pestë dhe disa banesa në kate të tjera kan pësuar dëme nga tymi.

 

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakRoli që pati dhe mendimi i tij për listat , flet Berisha
Artikulli tjetërKQZ llaston PD , shtyn edhe njëherë afatin e regjistrimit