Ballina Kronike Transportonin çanta me drogë drejt Greqisë, arrestohen 2 shqiptarët

Transportonin çanta me drogë drejt Greqisë, arrestohen 2 shqiptarët

SHPËRNDAJE

Policia greke ka sekuestrohen mbi 78 kg marijuanë ne kufirin greko-shqiptar, ndërsa në pranga janë vënë dy shqiptarë dhe 3 të tjerë janë shpallur në kërkim.

Uniformat blu helene kanë pikasur me kamera termike 5 persona që po transportonin disa çanta në zonën pyjore Kotilo në Kostur.

Menjëherë pas kësaj, policia ka nisur ndjekjen duke kapur vetëm dy prej transportuesit shqiptare, 22 dhe 31 vjeç.

Trafikantët kishin braktisur 5 çanta me 66 pako me 78 kg 460 gram marijuanë. Sakaq, 3 trafikantët e tjerë dyshohet të jenë futur në tokë shqiptare.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprakFOTO/ Pushimet luksoze të zëdhënëses së PD larg Shqipërisë
Artikulli tjetërKërkesa e Holandës për vizat, reagon Nishani: Alarm për të gjithë! Të pastrohet Parlamenti nga kriminelët