Ballina Kronike Transportonin çanta me drogë drejt Greqisë, arrestohen 2 shqiptarët

Transportonin çanta me drogë drejt Greqisë, arrestohen 2 shqiptarët

Policia greke ka sekuestrohen mbi 78 kg marijuanë ne kufirin greko-shqiptar, ndërsa në pranga janë vënë dy shqiptarë dhe 3 të tjerë janë shpallur në kërkim.

Uniformat blu helene kanë pikasur me kamera termike 5 persona që po transportonin disa çanta në zonën pyjore Kotilo në Kostur.

Menjëherë pas kësaj, policia ka nisur ndjekjen duke kapur vetëm dy prej transportuesit shqiptare, 22 dhe 31 vjeç.

Trafikantët kishin braktisur 5 çanta me 66 pako me 78 kg 460 gram marijuanë. Sakaq, 3 trafikantët e tjerë dyshohet të jenë futur në tokë shqiptare.