Ballina Kronike I vendosin tritol poshtë makinës, durrsaku me “fat” i shpëton atentatit. Bllokohet...

I vendosin tritol poshtë makinës, durrsaku me “fat” i shpëton atentatit. Bllokohet tërësisht aksi Durrës-Shijak

SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në zonën e Rrashbullit në qytetin bregdetar të Durrësit.

Një automjeti i është vendosur eksploziv ditën e sotme. Burime nga policia shprehen se pronari i makinës tip “Benz” ngjyrë gri e ka pikasur lëndën plasëse dhe ka zbritur menjëherë nga makina. Më pas ai ka lajmëruar policinë e cila ka shkuar në vendngjarje. 

Blutë e Durrësit kanë rrethuar zonën rreth makinës ndërsa mësohet se është bllokuar dhe aksi rrugor Durrës-Shijak.

Ndërkohë, për në vendngjarje janë nisur dhe forcat xheniere, të cilat do të punojnë për   heqjen e lëndës plasëse dhe për të kryer shpërthimin e kontrolluar.

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakDasma e Marinës dhe Getoarit konfirmon ndarjen e çiftit të njohur të showbizz-it
Artikulli tjetërZgjidhen anëtarët e rinj të Akademisë së Shkencave, ja çfarë vendimi u mor për Artan Fugën nga Asambleja