Ballina Kronike VIDEO/ Dalin pamjet, si vdiq në duart e policëve italianë 44-vjeçari shqiptar...

VIDEO/ Dalin pamjet, si vdiq në duart e policëve italianë 44-vjeçari shqiptar në Aeroportin e Milanos (Emri)

SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një 44-vjeçar shqiptar, ka ndërruar jetë teksa ishte rrethuar nga 5 policë italianë.

Ngjarja ka ndodhur në aeroportin e Malpensës në Milano. Sipas mediave italiane, bëhet fjalë për 44-vjeçarin, Aldo Laçi, i cili është ndjekur disa metra nga policët italianë dhe më pas është kapur nga 5 prej efektivëve.

Por në momentin që ata po e mbanin në tokë, 44-vjeçari shqiptar ka pësuar atak në zemër, duke humbur jetën.

Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptari ishte me pushime dhe ishte duke pritur bashkëshorten, kur është ndjekur nga policia.

Policia italiane thotë se ai ishte nën efektin e kokainës, dhe se ky është shkaku i vdekjes së tij.

Por familjarët e 44-vjeçarit kanë denoncuar vdekjen e të afërmit të tyre duke fajësuar policinë për këtë gjë.

“Vdekja e tij ka ardhur pikërisht si shkak i sulmit të bërë nga forcat e rendit që kanë marrë pjesë në ndalimi ne tij”, thuhet në padinë e bërë nga familja e Aldo Laçit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

SHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakShqiptarët nuk i ndahen pijeve alkoolike, shpenzojnë më shumë se grekët e italianët
Artikulli tjetërIntegrimi i Shqipërisë, mesazhi i i Romano Prodit në Tiranë: Vendi ka përmirësime, por…