Ballina Kronike VIDEO/ Vërshimi i Vjosës bllokon furgonin e policisë, si iu rrezikua jeta...

VIDEO/ Vërshimi i Vjosës bllokon furgonin e policisë, si iu rrezikua jeta 4 efektivëve

SHPËRNDAJE

Një situatë e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Fierit, ku rrjedha e lumit Vjosë ka bllokuar një furgon të policisë, ku brenda tij ndodheshin 4 efektivë të Policisë së Shtetit.

Pamjet aspak të zakonta janë filmuar në fshatin Ferras të Fierit, ku situata paraqitet më e rënduar.

Në këtë zonë niveli i ujit ka arritur mbi 1 metër. Forcat e Armatosura kanë ndërhyrë për nxjerrjen e mjetit dhe punonjësve të policisë.

Njoftimi i Policisë
Në datën 02.12.2017, në orën 07:00, ujrat e lumit Vjosë kanë dalë nga shtrati, janë përhapur në tokat e fshatit Çerven dhe po përhapen në tokat e fshatit Ferras. Si pasojë rruga e vjetër është e mbuluar me rreth një metër ujë në segmentin “Kthesa e Qarrit”-“Ura e Mifolit”. Në këtë segment është bllokuar edhe një mjet i shërbimit të patrullës së përgjithshme me tre punonjës policie.
Po merren masa për nxjerrjen e mjetit dhe punonjësve të policisë me mjetet e FA.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

SHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakVdekja e elektricistit në Fier, policia ndalon dy kolegët e tij, ja arsyeja (Emrat)
Artikulli tjetërFOTO/ Përmbytjet bëjnë bashkë forcat politike: PS, PD e LSI bashkohen tek Ura e Mifolit në Fier