Ballina Kronike Vjollca Arapi : Më lajmëruan , më thanë “Ta vramë burrin”

Vjollca Arapi : Më lajmëruan , më thanë “Ta vramë burrin”

SHPËRNDAJE

Bashkëshortja e 60 vjeçarit Agim Arapi qe u vra pas një zënke me vëllezërit Konomi për motive të dobëta kërkon zbardhjen e çështjes sa më shpejt.

Vjollca Arapi akuzon se prokuroria nuk po i merr në shqyrtim fare provat filmike të fiksuara nga bizneset përreth dhe po i bëjnë një padrejtësi asaj dhe të ndjerit Agim Arapi.

Ajo shprehet në një intervistë :

Unë dua drejtësi. Ata të tre e kanë vra. Unë hak nuk marr. Haku për mua është drejtësia dhe Zoti, sepse ma kanë vrarë të tre burrin, ma kanë masakruar.”

-I keni paraqitur pamjet në prokurori?

Patjetër! Habitem që nuk i shihni. Unë i shikoj dhe atje nuk shikohen.”

Bashkëshortja e të ndierit thotë se pamjet që tregojnë qartë se Jurgen Kurti ka qenë një ndër tre agresorët.

Shihe si shtyhet. Kërkova ndihmë dhe nuk ma dha njeri. Ja Jurgeni që më del mbrapa dhe më tall. Çfarë bëmë?! Ta vramë!-tha.

Vjollca Arapi i apelon organeve të drejtësisë, të marrin vendim të drejtë dhe të arrestohet ai që e konsideron autorin e vërtetë të vrasjes së bashkëshortit.

Burime nga prokuroria e Durrësit thanë se po analizohen pamjet filmike në vendin e ngjarjes dhe çështja po hetohet me seriozitet.

Për vrasjen e Agim Arapit më 11 prill në Durrës, po gjykohen dy vëllezërit Ekonomi.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakSi të ndërtojmë vetëbesimin
Artikulli tjetërPezullohet nga detyra kreu i Burgut të Tropojës pasi u përfshi në fushatë