Ballina Aktualitet Zvicër: Shpërthen bateria e iPhone tek dyqani Apple, 50 të lënduar

Zvicër: Shpërthen bateria e iPhone tek dyqani Apple, 50 të lënduar

Një incident ka ndodhur në dyqanin Apple, ku një bateri iPhone është nxehur në maksimum duke shkaktuar në shpërthim.

Si pasojë nga punonjësit ka pësuar djegie të lehtë në njërën dorë ndërsa shtatë persona tjerë kanë marrë trajtim mjekësor në vendin e ngjarjes për shkak të helmimit.

Për arsye sigurie rreth 50 persona mes të cilëve punonjës dhe klientë u nxorën jashtë nga dyqani. Ndërkohë specialistët e Institutit të Mjekësisë Ligjore në Zyrih po hetojnë rreth shkakut që çoi në mbinxehje të baterisë të telefonit.

Bëhet fjalë për baterinë e një telefoni 6S Plus, që e kishte sjellë një klient për riparim.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
“Gjyqi shndërrohet në ring”, dy shqiptarët ‘rebelohen’ ndaj trupit gjykues

Gruas shkodrane i ikën “tepeleku i kokës”, i prish ballkonin komshiut për të futur…

FOTO/ Humb kontrollin e automjetit, plagoset rëndë 20-vjeçarja shqiptare, nënë e tre fëmijëve

Kryemadhi vijon me sulmet: Rama po u bën shqiptarëve, atë që nuk ua bënë otomanët për 500 vite

Sinoptikanët japin alarmin: Në fundjavë rikthehet rreziku i përmbytjeve, ja zonat që mund të preken

FOTO/ Kishin fshehur drogën në qeset e plehrave, si u shkatërrua banda shqiptare në Itali (Emrat)

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Politikanët e korruptuar janë të tmerruar, shumë shpejt do vulosin fundin e tyre

Publikohen fotot e projektit, ja si do të duket Aeroporti i Vlorës

Berisha shpërthen ndaj Ramës: Skënderbuçi i Spiropalit nuk vendosi një tufë lule tek përmendorja e Skënderbeut

Rrëzohet nga dritarja e shkollës, adoleshentja dërgohet me urgjencë në spital

Artikulli paraprakLojërat Olimpike Dimërore në shënjestër të hakerave
Artikulli tjetërDeputeti i PD: Prokurorja e Përgjithshme e pafuqishme, kokëulur para ministrave