Petrit Vasili në statusin e tij në Facebook shprehet i mendimit se shqipëria po ecën e vetme drejt Bashkimit Europian, dhe kryeministri Rama vetëm po e pengon.  

Sipas Vasilit europa e dëgjon me indiferencë dhe përçmim kryeministrin, për faktin se ai nuk është gjë tjetër veçse një kultivues droge.

Shqipëria po drejtohet nga një “antishqiptar”, që në parimet bazë të tij nuk mbetet shteti ligjor por ai i krimit dhe korrupsionit, shprehet Vasili.

Postimi i Petrit Vasilit:

“Shqiperia ecen vetem drejt SHBA dhe BE, kryeministri le te eci drejt Rusise, Kines etj….

Kryeministri i inkriminuar ben interesantin dhe injorantin neper Europen politike. Europa ka pare plot sharlatane politike ndaj e degjon me indiference dhe percmim kete kultivues te rendomte droge.
Shqiperia dhe shqiptaret perjetesisht ka qene orientuar vetem drejt perendimit, pra drejt SHBA-ve dhe BE-se. Edhe ata politikane qe kane dashur ta orientojne ndryshe Shqiperine kujtohen me percmim dhe shqiptaret kane imponuar nje vullnet te tille vetem e vetem perendimor. Po keshtu shohin me percmim e neveri kete histerine e kryeministrit, qe SHBA dhe Europes i tregon Rusine,Kinen etj etj…..
Kryeministri i paafte dhe antishqiptar, qe drejton vendin nuk e duron dot shtetin ligjor, qe amerikanet dhe europianet duan ne Shqiperi,sepse ky shtet eshte eshte kunder droges,krimit,korrupsionit dhe koncesioneve.
Ndersa ky shkollepaku qe medemek i jep mend europes mijevjecare, do qe te beje shtetin e trafikanteve,krimineleve dhe aventuriereve.
Eshte i humbur,do te ike dhe do ta qeshin edhe si mendjehumbur qe eshte”.

 

LEXO EDHE:  Rama e nis javën duke publikuar pamje spektakolare, ja premtimi që bën për familjet e përmbytura

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook