Edi Rama nuk harron ti uroj shqiptarët dhe këtë mëngjes një ditë të mbarë. Së bashku me urimin ka bashkëngjitur një video me pamje nga Përmeti ku duken transfomimet e qytetit nga dora e kryeministrit.

Postimi i Ramës :

“MIRËMËNGJES ?
dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje fantastike nga Përmeti ?”, citohet në mesazhin e shkutër të Ramës.

Përmeti pas Rilindjes Urbane by gazetar-dualajm

Shumë ndjekës të Ramës i kanë kthyer përshëndetjen, një komentues nuk ka harruar të uroj Kryeministrin për fitoren e Bashës në zgjedhjet e PD-së.