Kryeprokurorja e Përgjithshme Arta Marku bën levizjen e rradhës duke bërë një hyrje të re në kabinetin e saj.

Pas shkarkimit të prokurores Rovena Gashi, Marku ka emërtuar në postin e këshilltarit në kabinetin e saj Besnik Canin.

Aktualisht Cani është prokuror në Prokuorinë e Tiranës, por më parë ai ka qenë dhe drejtues i Prokurorisë së Shkodrës.

Ky është ndryshimi i dytë që Arta Marku bën në institucionin që drejton.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook