Ballina Kryesore 2 maska që do ta bëjnë fytyrën tuaj ,si fytyrë bebeje

2 maska që do ta bëjnë fytyrën tuaj ,si fytyrë bebeje

Në bazë të ndryshimit të stinëve por dhe kremrave që përdorim, panvarësisht gjinisë,lëkura pëson dëmtime ndaj na duhet të kujdesemi më tepër për të.

Nuk është aspak e nevojshme të lodheni me kremra dhe produkte të shtrenjta kozmetike për rigjenerimin e lëkurës suaj. Fytyra juaj do të jetë si ajo e një bebeje pas përdorimit të maskave që do t’ua prezantojmë më poshtë. 

Kakao dhe kafe : 

Maska ndihmon në heqjen e lekurës së vdekur nga fytyra dhe e forcon atë. Në një gotë me qumësht hidhni 3 lugë të vogla kafe dhe 3 lugë të vogla kakao. Përziejini dhe më pas shtoni disa lugë mjaltë. Vendoseni maskën në fytyrën tuaj dhe prisni derisa të thahet përpara se ta lani.

Të bardhat e vezëve : 

Nëse përziejmë një përbërës të dobishëm për lëkurën, siç janë të bardhat e vezëve me kos, maska e përftuar ndihmon shumë në rigjenerimin e lëkurës. Hidhni dy lugë kos, tek të bardhat e vezëve dhe në fund për të hequr maskën e fytyrës, përdorni ujë të ngrohtë.