Ballina Kronike 4 të plagosur në Pogradec, i zë shkëmbi teksa udhëtonin me makinë

4 të plagosur në Pogradec, i zë shkëmbi teksa udhëtonin me makinë

Masivi shkëmbor ka pësuar shkëputje nga mali dhe ka zënë 4 personat që po udhëtonin.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Proptisht të Pogradecit ku gurët bien nga mali dhe zë makinën që kishte brenda 4 persona. 

Akoma nuk dihen emrat e personave të plagosur. Besohet që rreshqitja të ketë ndodhur për arsye të reshjeve të shumta që kanë përfshirë vendin këto ditë.

LEXO EDHE:  Flasin prindërit e 15-vjeçares që u përdhunua nga fqinji në Pogradec: I shkatërroi jetën, vajza do ta lindë fëmijën, por...

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje e cila raporton zyrtarisht se ka vetëm dëme materiale dhe jo në njerëz.

 
Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook