Ballina Kryesore Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Sinoptokantët bëjnë me dije se temperaturat gjatë kësa jave do të jenë sërish nën zero.

Temperaturat do të luhaten nga – 6°C në zonat malore dhe në – 3°C në zonat e ulëta, bën me dije Metoalb.

“Rikthehen kthjellimet në të gjithë vendin, duke përjashtuar ekstremin Verior ku do ketë vranësira lokale. Edhe pasditja mbetet me mot të kthjellët dhe të ftohtë.

Temperaturat e ajrit gjatë mëngjesit luhaten nga –3°C në 1°C në zonat e ulëta dhe bregdet por zbresin në – 6°C në zonat malore; mesdita vijon me temperatura të ulëta, deri 4°C në zonat malore dhe deri 12°C në bregdet”, shkruan Metoalb.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook