Ballina Kryesore “Arsimi vdiq, po i përgatisni funeralin shëndetësisë”, Rama komentuesit: Të marrsha të...

“Arsimi vdiq, po i përgatisni funeralin shëndetësisë”, Rama komentuesit: Të marrsha të keqen e mendjes, e paske…

Gjatë ditës së djeshme kryeministri Rama prezantoi portalin: “Infermierë për Shqipërinë”, një platformë që do të ofrojë mundësi reale për punësimi sipas një sistemi transparent të vlerësimit dhe meritës.

Rama premtoi se mbi të gjitha do të sigurohet që infermierët të mos ndahen sipas partive dhe as të fitojnë apo humbasin vendin e punës sipas partive.

Të shumtë kanë qenë dhe komentuesit që i kanë shkruar Ramës. Një qytetar i shkruan se kryeministrit po përgatit “funeralin” e shëndetësisë, pas “vdekjes” së arsimit.

Por kreu i Qeverisë nuk e la pa përgjigje qytetarin, duke i dhënë një përgjigje epike dhe ironike.

Komentuesi: Demagogji. Do veprojne si ne arsim ! Hoqen te mencurit dhe kane vendosur budallenj! Arsimi vdiq tani po i përgatisin funeralin edhe shëndetësisë!

Replika e Ramës: Hahahahahahhaah o zot! Arsimi vdiq pasi lulezoi per cerek shekulli tani do vdesë shëndetësia! Te marrsha te keqen e mendjes Artan e paske drite e dituri 🤩

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook




Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakStrakosha drejt vendit të ëndrrave, ja ku është transferuar ai
Artikulli tjetërMotrat angleze në borxh, zgjedhin ta shlyejnë duke ‘sakrifikuar’ kokët e 7 shqiptarëve