Ballina Kryesore Basha “shpërthen” ndaj Ramës: Je përgjegjësi i vetëm për eksodin masiv të...

Basha “shpërthen” ndaj Ramës: Je përgjegjësi i vetëm për eksodin masiv të shqiptarëve, por ty nuk të …

SHPËRNDAJE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar në lidhje me eksodin e Shqiptarëve, duke sulmuar drejtëpërdrejtë kryeministrin Rama.

Sipas Bashës, kryeqeveritari nuk gjen as kohë të pyesë e as të dëgjojë në lidhje me këtë problematikë.

Kryedemokrati thekson se shqiptarët largohen nga vendi për të shpëtuar fëmijët dhe veten nga varfëria, injoranca, krimi dhe droga që pas pushtimit të politikës po pushton dhe ekonominë.

Basha vazhdon më tej duke bërë përgjegjës të vetëm për eksodin e shqiptarëve dhe për krimin e veshur me pushtet në vend, kryeministrin e vendit, Edi Rama.

Postimi i Bashës
“Pse ikin shqiptarët; për këtë Rama nuk gjen kohë as të pyesë, dhe as të dëgjojë.

Ky është një kryeministër që nuk e bren ndërgjegja asnjë sekondë për faktin se braktisja e vendit është veprim i dëshpëruar nga mungesa e mundësive dhe e shpresës.

Shqiptarët ikin për të shpëtuar veten dhe fëmijët e tyre nga varfëria dhe injoranca; ikin për të shpëtuar nga droga dhe krimi që pasi pushtoi politikën, tani po pushton ekonominë duke u bërë kërcënim për pronën dhe jetën e çdokujt. Shqiptarët ikin nga vendi ku qeveria dhunon në mënyrë sistematike të pamundurit dhe të pambrojturit dhe favorizon e mbështet vetëm kriminelët dhe grabitqarët.

Rama vetë nuk është komentator, ai është në fakt përgjegjësi kryesor për eksodin masiv te shqiptarëve, për krimin e veshur me pushtet dhe për Shqipërinë e mbushur me drogë. Ndaj dita ditës po shtohen raportet dhe vendet europiane që tregojnë atë dhe qeverinë e tij me gisht për kanabizimin dhe kriminalizimin e vendit.

Vetëm të bashkuar dhe të vendosur për tu përballur me të keqen mund ta ndryshojme qeverisjen dhe jetën tonë. Shqipëria ka mundësi të mëdha për të gjithë, nëse qeveriset mirë.”

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprak“Mamaja ime zemërflori, ishte e mira e botës…” fjalë e ndjera të vajzës së gazetares që u nda nga jeta
Artikulli tjetërNjihuni përfitimet shëndetësore që kemi nga manaferrat