Ballina Kryesore “CIA jep alarmin, institucionet e luftës ndaj krimit në kaos”

“CIA jep alarmin, institucionet e luftës ndaj krimit në kaos”

Përmes një statusi në “Facebook”, deputeti i LSI, Luan Rama ka thënë se Institucionet e luftës kundër krimit janë në kaos dhe në pasiguri, ndërsa krimi po rritet.

Sipas Ramës, Prokuroria e Republikës është pa Prokuror të Përgjithshëm, ndërsa SHISH dhe Policia e Shtetit janë pa drejtor të përgjithshëm.

Statusi i plotë:
Paradoks: kur qeveria, tepsia dhe krimi bëhen një:
Prokuroria e Republikës pa Prokuror të Përgjithshëm;
Sherbimi Informativ i Shtetit pa Drejtor të Përgjithshëm;
Policia e Shtetit pa Drejtor të Përgjithshëm!
Institucionet e luftës kundër krimit në kaos, në pasiguri, të kapura e nën presion, krimi rritet, forcohet, qeveris!
CIA jep alarmin: Shqipëria rrugë kalimi për kokainën dhe opiumin, është rritur e zgjeruar prodhimi i kanabisit, ka pastrim të lartë të parave, të lidhura me trafikimin e lëndëve narkotike, armëve, apo aktivitete të tjetra të paligjshme të kryera nga zyrtarët dhe kriminelët!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Deputetja zbulon prapaskenat, ja si po abuzon kryeministri me të sëmurët me kancer

Ndjekje si në filma, shqiptari me Audi-n e dyshimtë i bën “zbor” policisë. E shkuara e errët e fundos…

FOTO/ Aksident i rëndë në Kavajë, makina përplas dy vëllezërit këmbësorë, një prej tyre vdes në vend, tjetri…

Deklaratë drejtuar ndërkombëtarëve? Kryemadhi: Jabaxhinjtë nuk na i zgjidhin dot punët tona

FOTO/ Mot i keq në mbarë vendin, policia bën apel për kujdes

Pas dorëheqjes së Ben Blushit, ndodh një tjetër zhvillim drastik në LIBRA, përjashtohet nga partia…

Rama: Kush do të kapet me lidhje të paligjshme të ujit pas 1 shkurtit do të…

Një veto albanofobe, për çfarë e ka fjalën Berisha?

“Nga kamarier, aksidentalisht në zyrën e Berishës”, deputeti demokrat zbulon se si arriti të hyjë në politikë

Ngjela i kujton politikanëve porosinë e Jezu Krishtit: Hytë nga porta e madhe, tani prisni…

Artikulli paraprakDëshironi që marrëdhënia juaj seksuale të jetë perfekte, evitoni me patjetër këto ushqime
Artikulli tjetërKoha kur ishte ‘djalë i mirë’, ja si dukej reperi i famshëm shqiptar në fëmijëri