Ballina Aktualitet Denoncimi/ “Si u rrah dhe mor peng punonjësi i SHISH në parcelat...

Denoncimi/ “Si u rrah dhe mor peng punonjësi i SHISH në parcelat e hashashit nga Habilajt”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme me denoncimet në rrjetet sociale.

Ish-lideri historik i demokratëve ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili i shkruan Berishës se Habilajt rrahën dhe morën peng një punonjës të SHISH.

Postimi i plotë
Habilajt rrahen dhe moren peng punonjesin e SHISH!

Lexoni qendrimin e policise ndaj aktit kriminal. Rama u informua por beri te paditurin. sb

“Psh. Z.Sali Berisha
Dua te denoncoj nje rast te ndodhur ne 20.07.2015 ne nje nga fshatrat e vlores ku une isha puntor ne parcelat e hashashit, te cilet ishin mbjellur nga vet Habilajt. Nje dit kapen dy persona nga rojet e armatosura te cilet kishin hyr ne parcelat e hashashit dhe po filmonin,pas kapjes se personave qe ne fillim u mendua se ishin gazetar’por ne te vertet ata ishin agjent te SHISh. Pasi u kapen u goditen me grushta dhe shqelma qe te tregonin perse kishin ardhur, me pas njeri nga pjestaret e bandes i njohur si Flori Dibres’telefonon policin e vlores dhe i tregon ngjarjen, dhe policia i kerkon qe ti behen foto personave te kapur dhe te lihen te lir dhe nese keta agjend do te hapnin gojen ateher do merej policia me ta duke nenkuptuar se do ekzekutohen nga policia sepse parcelat e habilajve mbroheshin nga vet Sajmir Tahiri.Per kete raste ne informuam vet Ramen por ai nuk reagoj?!”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Deputetja zbulon prapaskenat, ja si po abuzon kryeministri me të sëmurët me kancer

Ndjekje si në filma, shqiptari me Audi-n e dyshimtë i bën “zbor” policisë. E shkuara e errët e fundos…

FOTO/ Aksident i rëndë në Kavajë, makina përplas dy vëllezërit këmbësorë, një prej tyre vdes në vend, tjetri…

Deklaratë drejtuar ndërkombëtarëve? Kryemadhi: Jabaxhinjtë nuk na i zgjidhin dot punët tona

FOTO/ Mot i keq në mbarë vendin, policia bën apel për kujdes

Pas dorëheqjes së Ben Blushit, ndodh një tjetër zhvillim drastik në LIBRA, përjashtohet nga partia…

Rama: Kush do të kapet me lidhje të paligjshme të ujit pas 1 shkurtit do të…

Një veto albanofobe, për çfarë e ka fjalën Berisha?

“Nga kamarier, aksidentalisht në zyrën e Berishës”, deputeti demokrat zbulon se si arriti të hyjë në politikë

Ngjela i kujton politikanëve porosinë e Jezu Krishtit: Hytë nga porta e madhe, tani prisni…

Artikulli paraprakTakimi kokë më kokë me kryeprokuroren Marku, ambasadorja Vlahutin del e buzëqeshur (Foto)
Artikulli tjetërVIDEO/ Njihuni me peshkaqenin e parë në botë, që ha sallatë