Ballina Kryesore Drejtorët teknikë të PD/ Zbulohet emri i parë, emërohet tek Burgjet. Ka...

Drejtorët teknikë të PD/ Zbulohet emri i parë, emërohet tek Burgjet. Ka arrestuar babain e Saimir Tahirit

“Dualajm.com” ka mësuar emrin e parë të një nga 5 drejtorëve teknike që pritet të propozojë Partia Demokratike, në bazë të marrëveshjes së arritur mes Ramës e Bashës. Ai është Arjan Hoxha, dhe pritet të emërohet në postin e drejtorit të ri i Burgjeve.

Më parë Hoxha ka mbajur detyrën e ish-shefit të Krimit Ekonomik dhe kujtojmë se ka arrestuar edhe të atin e ish-ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahirit, Bashkim Tahirin të dyshuar për kontrabandë ilaçesh.

Hoxha u lirua nga detyra gati një muaj pasi PS-ja mori pushtetin bashkë me 7 efektivë të tjerë. Siç deklaronte vetë, lirimi nga detyra ishte pasojë e hakmarrjes politike nga ministri i Brendshëm, i asaj kohe, Sajmir Tahiri. Arjan Hoxha zëvendëson në këtë detyrë ish-drejtorin, Miklovan Kopani.

Basha në Prishtinë, publikon fotot nga festa e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës

Patozi: Mos mallkoni kot 18 shkurtin, problemi ishte mbyllja e turpshme e çadrës dhe…

Gjendet një i mbytur në Selenicë, ja dyshimet e para të policisë

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Artikulli paraprakMungesa e gjumit rrit rrezikun e vdekjes
Artikulli tjetërRama : PS-PD , bashkë për negociatat