Ballina Kronike Durrës, tentuan të transportonin 28 kg kanabis sativa , prangosen dy persona

Durrës, tentuan të transportonin 28 kg kanabis sativa , prangosen dy persona

Policia e Durrësit ka sekuestruar një sasi prej 28 kg kanabis sativa, dhe ka vënë në pranga dy persona.

Operacioni i koduar “Kthesa” u finalizua me sukses arrestuar Lulzim Lloti, 32 vjeç nga Lalëzi dhe Kujtim Qazimi, 47 vjeç nga Perlati i Durrësit.

Pasditen e të premtes, rreth orës 19:30 në fshatin Kullë, në vendin e quajtur “Kthesa e Ariut” gjatë kontrollit të ushtruar në makinën e drejtuar nga Qazimi u gjet sasia e drogës, 18 pako brenda në 4 thasë me ngjyrë të bardhë.

Hetimet vijojnë për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakMançester Siti surprizon me blerjen e re e të riut të talentuar të Monaco-s
Artikulli tjetërBen Stiller dhe Christine Taylor ndahen pas 17 vitesh martesë