Ballina Kronike E rëndë/ Plagos me thikë kunatën, pas sherrit 55 vjeçarja hidhet nga...

E rëndë/ Plagos me thikë kunatën, pas sherrit 55 vjeçarja hidhet nga kati i dytë…

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në qytetin e Beratit ku mësohet se një 55-vjeçare me inicialet V.P është hedhur nga kati i dytë i një banese pasi ka dhunuar kunatën e saj dhe e ka goditur atë me thikë. 

Burime zyrtare bëjnë me dije se gruaja është në Spitalin Traumës në Tiranë dhe ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Njoftimi i policisë:
Më datë 24.09.2017, filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasen: V.P, 55 vjeçe, banuese në Berat, pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike duke e goditur me mjet prehrës kunatën e saj, shtetasen V.P, 52 vjeçe, banuese në Berat.
Shtetesia V.P pas ngjarjes ka shkuar në banesën e saj dhe është vetëhedhur nga taraca e katit të dytë të banesës së saj, e cila ndodhet në gjendje të rëndë në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Dhuna në familje”, parashikuar nga neni 130/a i Kodit Penal

Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakInvestimi i OSHEE/ Daminan Gjiknuri: Furnizim me energji elektrike për të gjithë, pasojë e super reformës
Artikulli tjetërAdriatik Llalla mbledh prokurorët në një mbledhje të veçantë, ja për çfarë u diskutua