Ballina Kryesore Eden Hazard refuzon nënshkrimin me Chelsean, oferta vjen nga Reali Madrid

Eden Hazard refuzon nënshkrimin me Chelsean, oferta vjen nga Reali Madrid

SHPËRNDAJE

Sipas “The times” Eden Hazard po refuzon të nënshkruajë një kontratë të re në Chelsea me shpresën për të marrë një ofertë nga Real Madrid.

Përfaqësuesi i Belgjikës ka ndjekur bashkëlojtarin e tij Thibaut Courtois në mbajtjen e bisedimeve të tij të kontratës në pritje deri në fund të sezonit pavarësisht gatishmërisë së klubit për ta bërë atë lojtarin më të paguar në historinë e tij me një marrëveshje me vlerë 300,000 paund në javë.

Hazard, 26 vjeç, është i lumtur në Stamford Bridge, por nuk është akoma i gatshëm të zgjasë kontratën.

Lojtarit i kanë mbetur dhe 2 vjet e gjysmë në kontratën me Chelsean ndaj po heziton nënshkrimin, pasi  ndryshe do t’i jepte fund shpresave të tij për t’u bashkuar me Realin. Klubi spanjoll e ka dëshiruar Hazardin prej shumë kohësh, por megjithë shprehjen e interesit, nuk ka bërë një ofertë zyrtare verën e kaluar.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookSHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakLigji i ri për strehimin, programet dhe kategoritë që do të kenë përparësi
Artikulli tjetërAdministrata hap dyert, vendet vakante nga SHISH te ministritë