Ballina Kryesore Edi Rama nuk ka më dilema, vendos ta thotë troç: Nuk shoh...

Edi Rama nuk ka më dilema, vendos ta thotë troç: Nuk shoh shans për koalicion PS-LSI

SHPËRNDAJE

I ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi në “News 24”, kryeministri Edi Rama e ka pohuar prerë se pas zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit nuk sheh asnjë shans sipas tij për të patur një koalicion qeverisës mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Ylli Rakipi: A ka mbetur ndonjë shans për koalicion PS-LSI?
Edi Rama: Unë nuk shoh shans.

Deklarata pohuese e kryeministrit vjen në një kohë kur tensionet gjatë fushatës elektorale dhe akuzat e ashpra mes PS-së dhe LSI-së kanë arritur në pikën e tyre më kulmore.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakRama nuk ka turp ta thotë: “Koncensionet janë krenaria ime”. Por gazetari i përvishet keq
Artikulli tjetërVdes studenti amerikan pasi u lirua nga Korea e Veriut