Ballina Kryesore Emisioni i ri “Real Story”, Sokol Balla thumbon “Top Channel”

Emisioni i ri “Real Story”, Sokol Balla thumbon “Top Channel”

Gazetari Sokol Balla ka komentuar me një fjali të shkurtër mbi emisionin e tij të ri të prezantuar mbrëmjen e djeshme në “Vizion Plus”.

Balla tha se qëllimi i vazhdimit të sezonit të tij nuk do të jenë lajmet scoop që dëmtojnë portalet, por gjetja e pse-ve për problemet që shtrojnë qytetarët.

“Topin e lamë tek Topi, këtu do të tregojmë lajme të vërteta në Real Story”, u ka shprehur gazetari.

Balla u largua nga Top Channel pas emisionit që bëri për ish- ministrin Saimir Tahirit, pasi prokuroria e akuzoi këtë të fundit për lidhje me grupin e Habilajve që trafikonin drogë në Itali dhe kërkoi arrestimin e ish- ministrit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakUshtronin dhunë ndaj bashkëshorteve, arrestohen dy persona në Fier (Emrat)
Artikulli tjetërLajm i keq për shqiptarët që duan të shkojnë në Angli, ja çfarë ka në plan të bëjë qeveria britanike