Ballina Aktualitet Festa e Kurban Bajramit/ Nëna e Sokol Olldashit mesazh të ndjerë për...

Festa e Kurban Bajramit/ Nëna e Sokol Olldashit mesazh të ndjerë për të birin: Fjalët nuk e thajnë lotin e shpirtit për ty

Kur të gjithë besimtarët kremtojnë festën e shenjtë të Kurban Bajramit, nëna e Sokol Olldashit ka kujtuar djalin e saj me një mesazh prekës.

Nëpërmjet një statusi të ndjerë në faqen e saj në Facebook, Kozeta Mamaqi shkruan se ish-deputeti i ndjerë i mungon të gjithëve, dhe dhimbjen që ndjen për të nuk e thajnë as lotët e shpirtit.

Më tej, ajo shkruan se në këtë festë Bajrami, ndezi një cigare tek varri i tij.

“Vitet ikin Koli na mungon të gjithëve …Ikja e tij bëri dëm,dëm që nuk riparohet ..fjalët nuk e thajnë lotin e shpirtit për të …në këtë festë Bajrami unë e ndeza një cigare aty ,bashkë me buqetën me lule për të gjithë ju miq…Lulzim Konci”, shkruan ajo.

Kujtojmë që ish-deputeti i PD-së, Sokol Olldashi humbi jetën tragjikisht pas një aksidenti automobilistik 4 vite më parë.