Ballina Bota “Flisni edhe nëse zëri juaj dridhet”, mesazhi i fuqishëm i 14-vjeçares që...

“Flisni edhe nëse zëri juaj dridhet”, mesazhi i fuqishëm i 14-vjeçares që vrau veten nga bullizmi

Një vajzë 14-vjeçare ka lënë një mesazh të fuqishëm për të gjithë fëmijët që kanë re pre e bullizmit.

“Flisni edhe nëse zëri juaj dridhet”, ka shkruar vajza në një vizatim që e kishte bërë përpara se të vriste veten.

Adoleshentja  Amy ‘Dolly’ Everett nga Katherine, Northern Territory  vrau veten për shkak të ngacimeve nga bashkëmoshatarët e saj.

Dhe prindërit e saj publikuan vizatimin për të ndihmuar familjet e tjera duke i bërë të vetëdijshëm për bullizmin apo ngacmimet seksuale, ku shumë njerëz bien pre.

Ndërkohë ata nuk janë të shqetësuar për ‘kush ose përse’ thjesht duan të shpëtojnë familje të tjera nga e njëjta humbje.

“Ndalo ngacmimin, ji i mirë, bëj atë për Dolly”, ishte mesazhi i prindërve të saj.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
“Ma vrau ai plehra para syve, e kapi dhe…”, zbardhet dëshmia rrënqethëse e motrës së Arielës

Kastriot Myftaraj: Kush është oligarku me 5 yje qeveritare, çfarë fshihet pas tij (Emri)

Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen dy persona në Vlorë (Emrat)

Vrasja e Arielës, sociologu shpërthen ndaj gazetarëve: Derdimenë! Nuk të lini as të vdesësh rehat!

“Si u mashtruan paturpësisht banorët e Verrisë për inceneratorin e plehrave nga Edi Rama”

Historia e dashurisë që në gjimnaz për Arielën, familja e Aldisonit thotë se…

Ngjela i përmend me emra: Ja kush janë të korruptuarit e antishqiptarët që nuk punojnë, por fshehin…

“Arielën e dashuronte që i vogël, por…” shoku i ngushtë tregon ndenjat dhe mëritë e Aldisonit

Forumi Ekonomik Botëror jep alarmin: Pabarazia dhe varfëria në Shqipëri janë rritur në 5 vitet e fundit

U shemb përtokë me 5 plumba, zbardhet telefonata e fundit e Arielës

Artikulli paraprakPlatforma e re në arsimin parauniversitar: Përgjysmohen lëndët, zgjaten orët mësimore
Artikulli tjetërStrakosha drejt vendit të ëndrrave, ja ku është transferuar ai