Ballina Bota “Flisni edhe nëse zëri juaj dridhet”, mesazhi i fuqishëm i 14-vjeçares që...

“Flisni edhe nëse zëri juaj dridhet”, mesazhi i fuqishëm i 14-vjeçares që vrau veten nga bullizmi

Një vajzë 14-vjeçare ka lënë një mesazh të fuqishëm për të gjithë fëmijët që kanë re pre e bullizmit.

“Flisni edhe nëse zëri juaj dridhet”, ka shkruar vajza në një vizatim që e kishte bërë përpara se të vriste veten.

Adoleshentja  Amy ‘Dolly’ Everett nga Katherine, Northern Territory  vrau veten për shkak të ngacimeve nga bashkëmoshatarët e saj.

Dhe prindërit e saj publikuan vizatimin për të ndihmuar familjet e tjera duke i bërë të vetëdijshëm për bullizmin apo ngacmimet seksuale, ku shumë njerëz bien pre.

LEXO EDHE:  KONSPIRACION/ Publikohet dokumenti sekret, NASA deshifroi mesazhin e alienëve, ja ç'përmbante

Ndërkohë ata nuk janë të shqetësuar për ‘kush ose përse’ thjesht duan të shpëtojnë familje të tjera nga e njëjta humbje.

“Ndalo ngacmimin, ji i mirë, bëj atë për Dolly”, ishte mesazhi i prindërve të saj.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook