Ballina Aktualitet FOTO/ Anija shqiptare ja del të shpëtoj 52 emigrantë në Egje

FOTO/ Anija shqiptare ja del të shpëtoj 52 emigrantë në Egje

Një nga anijet më të modernizuara që flota shqiptare ka e cila ndodhet në brigjet e Egjeut ka arritur të mbyllë me sukses një tjetër operacion.

Rreth orës 21:45 anija ‘Oriku’ ka zbuluar një gomone me 52 emigrantë sirianë, afganë irakianë dhe palestinez.

 Që nga viti i kaluar ORIKU i është bashkuar misionit të Frontex për emigrantët, duke patrulluar në ujërat e detit Egje.Të gjithë personat fatmirësisht u imbarkuan në anijen ‘Frontex’.