Ballina Aktualitet FOTO/ Anija shqiptare ja del të shpëtoj 52 emigrantë në Egje

FOTO/ Anija shqiptare ja del të shpëtoj 52 emigrantë në Egje

SHPËRNDAJE

Një nga anijet më të modernizuara që flota shqiptare ka e cila ndodhet në brigjet e Egjeut ka arritur të mbyllë me sukses një tjetër operacion.

Rreth orës 21:45 anija ‘Oriku’ ka zbuluar një gomone me 52 emigrantë sirianë, afganë irakianë dhe palestinez.

 Që nga viti i kaluar ORIKU i është bashkuar misionit të Frontex për emigrantët, duke patrulluar në ujërat e detit Egje.Të gjithë personat fatmirësisht u imbarkuan në anijen ‘Frontex’.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakKryeministri ruan zakonin dhe pas fillimit të jetës parlamentare, ja si i përshëndet shqiptarët sot(FOTO)
Artikulli tjetërSherr për pronën, “tërbohet” kamzaliu rrëmben thikën dhe plagos të vëllain(EMRI)