Ballina Kryesore FOTO/ Me helikopter sipër, mbërrin në bregdetin e Sarandës jahti superluksoz

FOTO/ Me helikopter sipër, mbërrin në bregdetin e Sarandës jahti superluksoz

Një tjetër jaht superluksoz është ka mbërritur në bregdetin e Sarandës paraditen e sotme.

Siç shihet dhe në fotot e siguruara nga “DuaLajm.com”, jahti modern ka një helikopter të bardhë sipër.

Ky jaht është një ndër më luksozët në botë. Ai ka një pistë të vogël për zbritjen e helikopterëve.

Jahti eshte ne pronesi te djalit te ish Emirit te Katarit, Hamad bin Khalifa Al-Thani. Babai i tij ka qene Emiri i Katarit nga 22 Shkurt 1972 – 27 Qershor 1995.

Kujtojmë që pak ditë më parë në bregdetin e Sarandës u ankorua jahti më i madh në botë, i cili tërhoqi dhe vëmendjen e kryeministrit Rama, që e postoi videon e mbërritjes së mjetin luksoz lundrues në rrjetet sociale.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook