Ballina Kryesore FOTO/ Jeni kuriozë? Ja kush e priti buqetën e Marina Vjollcës

FOTO/ Jeni kuriozë? Ja kush e priti buqetën e Marina Vjollcës

SHPËRNDAJE

Në një familje si e Marinës, plot me vajza, sigurisht që është një garë e fortë cila do e kapë buqetën e nuses. Dhe ashtu ishte. Është edhe një kureshtje e madhe, sepse motrën e vogël, Luanën e njohim të gjithë, por edhe vajzat e tjera të bukura të familjes janë të njohura për publikun.

Pasi çifti shkëmbeu premtimet dhe Marina u shpall gruaja e Getit, para se të largoheshin për t’u përgatitur për darkën, nusja, tashmë zyrtarisht e martuar, ndali për t’ia kaluar radhën njërës prej vajzave që u grumbulluan pas saj.

Të gjithë ndoshta kanë pritur që Luana, do e kapte buqetën, por nuk do i ketë të gjitha Luana, shkruan class.

Buqetën e kapi njëra nga mbesat e Marinës, vajza e motrës së madhe, Lirës. Marina ka tre mbesa nga kjo motër, Jorin e cila e priti në altar dhe dy binjake Kledisën dhe Klevisën. Njëra prej tyre, Klevisa e cila kishte veshur gjithashtu fustan të kuq, si e motra dhe e ëma, ishte fituesja. Me sa duket u prezantuam me luftaraken!

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakDETAJET/ Zbardhen motivet e atentatit ndaj biznesmenit të njohur, autori punonjës i SHKB së Burgjeve
Artikulli tjetërDetaji që iu shpëtoi të gjithëve. Pse Getoarit i humbi buzëqeshja natën e martesës? (Foto)