Ballina Galeri (FOTO) Zgjidhet lokali i vitit në Londër. Kafeneja e dy shqiptarëve zë...

(FOTO) Zgjidhet lokali i vitit në Londër. Kafeneja e dy shqiptarëve zë vendin e parë në “London Lifestyle Awards”

“My Place Soho” një bar kafe në Londër me pronar Sam Maqedonci dhe Dini Shahini, fitoi çmimin “Caffeshop of the year “ nga “London Lifestyle Awards”.

Ky është viti i dytë që “My Place Soho” fiton vendin e parë si bari më i mirë. Që prej shtatë vjetësh, London Lifestyle Awards zgjedh ata që kanë ndikim në jetën kulturore e sociale të Londrës.

“My Place Soho” e ka dëshmuar që disa vjet që Londra do të ishte një vend më i varfër pa të. I ndodhur në Theatreland të Londrës, në My Place mund të hash darkë ose të pish diçka nën shoqërinë e të ftuarve të ndryshëm.

Ofron një menu të gjerë të verës dhe një koktej bar që shërben një gamë të gjerë të pijeve të shijshme, duke përfshirë martinët, mojitos dhe klasike të tilla italiane si negroni ose Aperol Spritz.

Është e hapur 7 ditë në javë dhe qëndron e hapur deri vonë, deri në orën 11:30 çdo natë!

 
Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookIsh-deputeti kaubojs del kundër Finos: Presidenti i FSHF do të ndihmojë Ramën në baste

Tragjedi/ Krim i dyfishtë në Vlorë, vriten me armë zjarri të rinjtë (Emrat)

Kryemadhi: 27 janari do të jetë vetëm fillimi i përfshirjes së Shqipërisë nga…

VIDEO/ Opozita braktis Kuvendin, Basha tone të larta gjatë seancës parlamentare

VIDEO/ Tension në Kuvend, Basha dhe demokratët e tjerë bllokojnë foltoren

Berisha sulmon Ramën: Të miratojmë rezolutën e “llum kazanit”, duhet të dënojë…

Basha: Rama po tenton të mbrojë peshqit e mëdhenj por…

Grabitja te Hipoteka, Posta reagon pas verdiktit të policisë: Nuk jemi grabitur ne, por

“Burrat dhe gratë në kërkim të paqes”, Meta përshëndet mesazhin e Papa Françeskut

Pasi u nda nga e dashura, elbasanlliu i bën “gjëmën” 27-vjeçares (Emri)

Artikulli paraprakKurrë mos e konsumoni këtë pjesë kancerogjene të pulës
Artikulli tjetërA ka procedim penal për Tahirin në Itali? Përgjigjet avokati i tij (VIDEO)