Ballina Kronike Gjyqi ndaj Shullazit, Prokuroria thërret 38 dëshmitarë, mes tyre dhe Tahirin dhe...

Gjyqi ndaj Shullazit, Prokuroria thërret 38 dëshmitarë, mes tyre dhe Tahirin dhe Nikollën

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar që të thirren 38 persona si dëshmitar në gjyqin ndaj Shullazit, ndër ta dhe ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ish ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, kreu i policisë Haki Cako, ish rektori Dhori Kule dhe rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni. 

Ata priten që të japin dëshmitë e tyre për çështjen e shumëpërfolur “Shullazi”.

Emiliano Shullazi dhe katër anëtarët e tjerë të grupit, akuzohen për disa vepra të rënda penale që nga gjobëvënia e deri te kërcënimi për jetën.

Emiliano Shullazi, Gilmando Dani, Blerim Shullazi, Endrit Qyqa dhe Endrit Zela akuzohen nga prokuroria per gjobëvënie ndaj 3 biznesmenëve dhe shkatërrim prone me eksploziv.

Gjithashtu Shullazi akuzohet edhe për kërcënimin e dy akademikeve, Dhori Kule dhe Mynyr Koni.

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakPërmbyset kamioni në Ballsh, humb jetën drejtuesi
Artikulli tjetërRikthehen “maskat”, dy grabitje brenda 24 orëve në Tiranë