Ballina Kryesore Gruaja i qan hallin: “Kam një vit në qiell të hapur”, Rama...

Gruaja i qan hallin: “Kam një vit në qiell të hapur”, Rama ia “mbledh” kryebashkiakut të Klosit: Kam frikë se mos…

Gjatë një bashkëbisedimi të zhvilluar nga kryeministri Rama me banorët e Rrëshenit në kuadër të Platformës së Bashkëqeverisjes me qytetarët, një grua i ka shprehur kreut të Qeverisë shqetësimin e saj.

Ajo i tha kryeministrit Rama se banesa e saj është dëmtuar si pasojë e rrëshqitjes së dherave dhe se pavarësisht kërkesave të saj të vazhduara, askush nuk i ka shkuar për ndihmë.

“Unë jam një banore e Klosit. Kam dashur që të vish në shtëpinë time, e të shohësh nga afër hallin që kam. Por unë kam ardhur sot këtu vetëm për ty. Dua të shpreh mirënjohjen dhe respektin tim. Kam një vit që jetoj një qiell të hapur. Rrëshqitjet e dherave më kanë dëmtuar shtëpinë. Kam kërkuar ndihmë, kam bërë kërkesa, letra, por nuk di se ku treten. Falënderoj vetëm ato të Emergjencës Civile që kanë ardhur. E kam ngritur shqetësimin tim edhe në media, por sot kam ardhur këtu vetëm për ju zoti Rama”, u shpreh gruaja nga Klosi.

Rama: Meqë ti erdhe deri këtu, edhe unë do të vij në shtëpinë tënde.

Zonja: Po nuk vjen dot, se nuk kalohet.

Rama: Aty ku kalon ti, do kaloj dhe unë. Do vij bashkë me kryetarin e bashkisë.

Rama gjithashtu i ka dhënë një mesazh live edhe kryebashkiakut të Klosit, i cili ndërhyri menjëherë duke thënë se problemi i zonjës ka të bëjë rrëshqitjen e dherave.

“Zonja është në rregull. Nuk ka rrëshqit zonja, kam hall mos rrëshqet ti (kryetarit të bashkisë së Klosit)”, iu drejtua Rama kryebashkiakut të Klosit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
FOTO/ Shfaqet në publik Adriatik Llalla, kapet “mat” në kafe duke biseduar me….

“Kush mban përgjegjësi për mospërmbushjen e standardeve të sigurisë në shkolla?”

U shtrua me urgjencë në spital, kjo është gjendja shëndetësore e Tinka Kurtit

Grabitje me maska në Fier, ja shuma që u mor nga pika e këmbimit valutor

Familjarët e Klemend Balilit padisin policinë, gjykata pezullon urdhrin e Haki Çakos

Kryemadhi mesazh për të rinjtë: Dilni protestoni për Shqipërinë që ëndërroni, mos lejoni kërcënimet e Ramës…

Donald Lu ka një mesazh të fortë për klasën politike: Jepini fund …

Raporti/ Cilat janë degët më të kërkuara nga studentët?

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital, mjekohej prej kohësh nga….

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Artikulli paraprakFOTO/ Mbani erë të keqe aty poshtë? Këto janë 4 arsyet pse zona juaj intime “qelbet”
Artikulli tjetërTë pastrojmë administratat nga parazitët, kë po thumbon kryeministri?