Ballina Kryesore Hidhet shorti i Europa League, zbulohet skuadra me të cilën do të...

Hidhet shorti i Europa League, zbulohet skuadra me të cilën do të përballet Skënderbeu

Është hedhur shorti i Europa League për fazën e “Play-Off” në Nyon të Zvicrës, ku është përcaktuar dhe kundërshtari i Skënderbeut.

Shorti i rezervoi ekipit korçar si kundërshtar skuadrën kroate të Dinamo Zagrebit, me të cilët u përball dhe vjet në “play-off” e Champions League, ku kroatët arritën ta eleminonin skuadrën e drejtuar nga Ilir Daja.

Skënderbeu e nisi turin eleminator në Europa League, kundër modestëve nga San Marino, Sant Julia duke i eleminuar me rezultatin e përgjithshëm 6-0.

Në fazën e dytë korçarët eleminuan kazakët e Kairat Almaty. Takimi i parë përfundoi 1-1 në Kazakistan, ndërsa ndeshja e kthimit u fitua nga Skënderbeu në Korçë me rezultatin 2-0.

Ndërsa mbrëmë arritën të sigurojnë “play-off”, duke mposhtur çekët e Mllada Boleslav pas ekzekutimit të 11-metërshave.

 

Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakJa cilat janë 12 mënyrat si të dobësoheni pa bërë asnjë ditë ushtrime dhe pa mbajtur dieta
Artikulli tjetër“Play-Off”/ Shkëndija qëllon me “fat”, shorti e vendos përballë gjigandëve të Milanit