Ballina Ekonomi Ia kalon edhe Veliajt, kush është kryebashkiaku më i paguar në vend?

Ia kalon edhe Veliajt, kush është kryebashkiaku më i paguar në vend?

Nuk është Erion Velija kryebashkiaku më i paguar në vend edhe pse drejton bashkinë më të madhe në republikë.

Erion Veliaj renditet i dyti në listë, por vendin e parë e zë kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe.

Përgjatë një viti nga pagat dhe shpërblimet ka siguruar 1.7 milionë lekë të reja, ndërsa Veliaj në po të njëjtin vit ka përfituar 1.555 milionë lekë.

Të dhënat janë publikuar nga portali Open Data Albania duke renditur kryebashkiakët që kanë fituar një mandat drejtues për periudhën 2015-2019, sipas vlerave për të ardhura të deklaruara për vitin 2016.

Analiza përkon vetëm me të ardhura të gjeneruara gjatë 12 muajve të vitit 2016 dhe të deklaruara pranë Inspektoratit përkatës.

Kryebashkiakët janë subjekt i deklarimit dhe kontrollit publik të pasurive dhe konfliktit të interesit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakE dashura i “vë kusht” portierit gjerman: Nuk ka seks nëse humbet
Artikulli tjetërINVESTIGIMI/ Si shfrytëzohet Teatri i Kukullave për të bërë para