Ballina Kryesore Ish-deputeti i PS: Ju tregoj cila është gjëja më e bukur që...

Ish-deputeti i PS: Ju tregoj cila është gjëja më e bukur që kam lexuar

Ish deputeti i Partisë Socialiste, Andis Harasani me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” ka ndarë me ndjekësit e tij atë që ai vetë e cilëson si “gjëja më e bukur që kam lexuar”.

STATUSI I PLOTË I ANDIS HARASANI

GJEJA ME E BUKUR QE KAM LEXUAR:
Nëse një ditë do më shohësh plakë.. nëse bëhem pis kur ha apo nuk arrij të vishem…ki durim. Kujto kohën që kam kaluar për të ta mësuar. Nëse kur flas me ty të përsëris gjthmonë te njëjtat fjalë, mos më ndërprit…dëgjomë… Kur ishe i vogël duhej të të tregoja cdo natë të njejtën përrallë që të flije… Kur nuk dua të lahem, mos më bertit… Kujto kur të ndiqja dhe sajoja 100 histori sepse nuk doje të laheshe.. Kur të shohësh mosdijen time mbi teknologjinë e re, kij durim dhe më ndihmo.. Mos më shih me atë buzëqeshje ironike por kujto sa kohë m’u desht të të mësoja abc… Nëse në një moment nuk arrij të mbaj mend, më jep kohë dhe mos u nervozo.. Gjëja më e rëndësishme nuk është ajo që them por nevoja për të qënë me ty gjthmonë… Kur këmbët e mija të mos më shërbejnë më, mos më trajto sikur të isha një barrë për ty.. Më ndihmo njësoj siç bëra unë kur ti ishe i vogël… Kur them që dua të vdes, mos u merzit… Një ditë do e kuptosh çfarë më shtynte ta thoja… Do kuptosh që në moshën time nuk jetohet por mbijetohet… Një ditë do të kuptosh që pavarësisht gabimeve të mia, kam kërkuar më të mirën për ty, që gjithnjë jam munduar të të ndihmoj… Më jep pak kohë, më jep pak durim, më jep një shpatull në të cilën unë të qaj ashtu si ti e ke bërë shumë herë… Më ndihmo të ecë, më ndihmo të mbaroj ditët e mia me dashuri dhe durim… Në këmbim unë do të jap një buzëqeshje dhe dashurinë e pafund që gjithnjë kam pasur për ty… të dua shumë dhe do të lutem gjithnjë për ty.

LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakJep dorëheqjen pas 5 vitesh sekretari Ndërkombëtar i LSI, ja si e shpjegon largimin e tij
Artikulli tjetërKryedemokrati mbledh grupin parlamentar një ditë para seancës, ja cilat janë disa porositë që Basha u dha deputetëve