Ballina Kryesore “As katolik, as mysliman, as ortodoks, por…”, Rama zbulon besimin fetar që...

“As katolik, as mysliman, as ortodoks, por…”, Rama zbulon besimin fetar që do të ketë Zaho kur të rritet

Gjatë një interviste për gazetën italiane “L’Esspreso”, kryeministri Rama ka zbuluar besimin fetar të djalit të tij të vogël, Zahos.

Teksa ishte duke folur për mbrojtjen e hebrenjve nga familjet myslimane shqiptare, Rama u shpreh se Zaho nuk do të jetë as katolik si i ati, as ortodoks si vëllai i madh Gregori dhe as mysliman si Linda, por…

“Ne ishim vendi i vetëm që nazistët nuk dorëzuan as një hebre, ata u adoptuan dhe u mbrojtën nga familjet myslimane. Unë jam katolik, djali nga martesa ime e parë është ortodoks, gruaja ime aktuale është myslimane, djali ynë i vogël do të vendosë të bëhet budist”, deklaroi Rama për gazetën italiane.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
FOTO/ Shfaqet në publik Adriatik Llalla, kapet “mat” në kafe duke biseduar me….

“Kush mban përgjegjësi për mospërmbushjen e standardeve të sigurisë në shkolla?”

U shtrua me urgjencë në spital, kjo është gjendja shëndetësore e Tinka Kurtit

Grabitje me maska në Fier, ja shuma që u mor nga pika e këmbimit valutor

Familjarët e Klemend Balilit padisin policinë, gjykata pezullon urdhrin e Haki Çakos

Kryemadhi mesazh për të rinjtë: Dilni protestoni për Shqipërinë që ëndërroni, mos lejoni kërcënimet e Ramës…

Donald Lu ka një mesazh të fortë për klasën politike: Jepini fund …

Raporti/ Cilat janë degët më të kërkuara nga studentët?

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital, mjekohej prej kohësh nga….

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Artikulli paraprakRama: Miratimi i ligjit për gjuhën shqipe në Maqedoni, arritje historike
Artikulli tjetërAmbasada amerikane njofton: Ja si të aplikoni saktë për viza që në herën e parë