Ballina Kryesore “As katolik, as mysliman, as ortodoks, por…”, Rama zbulon besimin fetar që...

“As katolik, as mysliman, as ortodoks, por…”, Rama zbulon besimin fetar që do të ketë Zaho kur të rritet

Gjatë një interviste për gazetën italiane “L’Esspreso”, kryeministri Rama ka zbuluar besimin fetar të djalit të tij të vogël, Zahos.

Teksa ishte duke folur për mbrojtjen e hebrenjve nga familjet myslimane shqiptare, Rama u shpreh se Zaho nuk do të jetë as katolik si i ati, as ortodoks si vëllai i madh Gregori dhe as mysliman si Linda, por…

“Ne ishim vendi i vetëm që nazistët nuk dorëzuan as një hebre, ata u adoptuan dhe u mbrojtën nga familjet myslimane. Unë jam katolik, djali nga martesa ime e parë është ortodoks, gruaja ime aktuale është myslimane, djali ynë i vogël do të vendosë të bëhet budist”, deklaroi Rama për gazetën italiane.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook