Ballina Kryesore Kujdes çuna! Asnjëherë mos u martoni me një femër që ka këto...

Kujdes çuna! Asnjëherë mos u martoni me një femër që ka këto karakteristika

Martesa është bashkëjetesa ligjore, e cila mbështetet në barazinë morale dhe juridike të bashkëshortëve, në ndjenjën e dashurisë, respektit dhe mirëkuptimit reciprok, si baza të unitetit në familje.

Që të keni një martesë e lumtur kërkohet të bini në dashuri disa herë, por gjithmonë me të njëjtin person.

Ka mjaft persona të cilët mendojnë se martesa është thjesht “bukë me djathë”, por nuk është e tillë.

Në qoftë se po kërkoni një femër për t’u martuar , lexoni më parë këto karakteristika dhe nëqoftëse vëreni tek femra që dashuroni ka një ndër këto karakteristika, atëherë ajo nuk është e duhura për ty.

4. Egoiste

Një femër egoiste është ajo femër e cila mendon vetëm për veten. Nëse ju pëlqeni një femër që posedon këtë cikësi atëherë mos planifikoni të martoheni me të.

3. Paranojake

Paranojak është ai person që mendon se njerëzit e tjerë nuk e pëlqejnë atë ose duan t’i bëjnë keq, për një arsye ose për një tjetër. Pavarësisht se ku shkojnë frika i shkon nga pas. Dikush ka thënë “Bëhu zgjidhja e stresit të gruas tënde, jo arsyeja”.

2. E pakontrollueshme

Një femër e cila nuk mund të komandohet është ajo e cila është e papërmbajtshme. Një femër e pakontrollueshme dëshiron t’i ketë gjithçka nën kontroll. Ajo do të dijë gjithçka dhe të gjitha të bëhen sipas nën komandimin e saj.

1. Në nevojë

Një femër e cila ka nevojë për ndihmë mund të bëhet problemi më i madh në jetën tënde. Ajo gjithmonë do të “qahet” për një gjë ose një tjetër. Kërkesat e saj nuk do të mbarojnë kurrë. Kjo femër me këtë karakteristikë do të martohej me ju pasi do të mendojë se ju do të jeni gjithmonë pranë saj atëherë kur ajo ka nevojë./dualajm.com

LEXO EDHE:  Krijuesi i robotëve të seksit habit botën: Më kanë përmirësuar martesën

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook