Ballina Kryesore VIDEO/ Ceremonia e betimit në Presidencë të ministrave të rinj, Rama pozon...

VIDEO/ Ceremonia e betimit në Presidencë të ministrave të rinj, Rama pozon me Metën

SHPËRNDAJE

Në Presidencë u zhvillua sot ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”. Ashtu siç ishte përcaktuar më herët, kryeministri Edi Rama iu drejtua bashkë me 14 ministrat e rinj, përfshi edhe zëvendëskryeministen, në institucionin e Presidencës në orën 17:00.

Duke nisur nga kryeministri, të gjithë ministrat pasi vuri dorën mbi Kushtetutë, firmosën një nga një emrat e tyre dhe më pas shkëmbyen dorën me presidentin Ilir Meta, me të cilin Rama bëri edhe foton e rastin.

Me betimin para kreut të shtetit, merr udhë zyrtarisht edhe mandati i qeverisë “Rama 2”


Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprak“Më qëllonte me grushte dhe m’i vinte thonjtë në fyt…”, prindërit invalidë padisin djalin, i dhunonte fizikisht dhe…
Artikulli tjetërVIDEO/ Betimi i qeverisë së re, mesazhet që Meta i tha “sy për sy” ministrave dhe Edi Ramës